ROK 2023. Z okazji jubileuszu 55 lecia Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, nagraliśmy kilka światowych przebojów muzyki rozrywkowej w opracowaniach Ryszarda Piotrowskiego. Nagranie i mastering – Jacek Domachowski.

01. How Deep Is Your Love

02. Mamma Mia

05. Don’t Stop Me Now (solo Ewa Falkowska)

Rok 2022. Płyta DVD stanowi materiał z koncertu „Pamięci zmarłych członków społeczności akademickiej UMK”, zarejestrowanego 15.10.2023 r. w Kościele Garnizonowym Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toruniu. Program  stanowią wybrane kompozycje współczesne, wokalno-instrumentalne oraz a cappella w których atrybuty brzmieniowe, sonorystyczna barwa i faktura, pełnią pierwszoplanową rolę. Tradycyjnie dominujące elementy, takie jak melodia i harmonia są w prezentowanym repertuarze czynnikiem kształtującym formę utworów. Muzyka ta skłania do refleksji w kontekście zbliżającego się okresu zaduszkowego. Koncert dedykowany jest zmarłym pracownikom i studentom, członkom społeczności Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rok 2022. Program multimedialny kolęd (DVD i CD) nagrany i reżyserowany przez Mariannę Korman. Nagrania audio i mastering – Jacek Domachowski

Rok 2021. Nagranie madrygału P. Passereau – Il est bel et bon, zostało zamieszczone na okolicznościowej płycie CD (nr 19), XXXIV Festival International de Musique Universitaire (FIMU, Belfort, Francja 2021).

Rok 2019. Płyta Jubileuszowa z okazji 40 lecia Chóru Akademickiego. Program repertuarowy Duke’a Ellingtona i dodatkowo archiwalne nagrania.

Rok 2018. Pomysł nagrania płyty CD wiązał się z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę (stąd dominujące barwy biało-czerwone). Nagrań dokonano w Auli UMK w Toruniu i sali koncertowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy (VI-IX 2018 r. Nagranie i mastering – Jacek Domachowski). Płytę wydano dzięki współpracy z Piotrem Dąbrowskim, który przygotował Big Band.

Rok 2018. Program kolęd nagrany w styczniu 2018 roku w Kościele Akademickim Ducha Św. w Toruniu przez zespół redakcyjny TV UMK (Roman Tondel)

Rok 2009. Nagrany materiał był wynikiem pracy habilitacyjnej dyrygenta Chóru Akademickiego pt. „Ave Maria w polskiej muzyce chóralnej dawnej i współczesnej” (ISBN 978-83-7096-703-1, Wydawnictwo UKW Bydgoszcz 2010). Nagranie i mastering – Jacek Domachowski.

  1. Alleluja. Ave Maria – Sebastian z Felsztyna
  2. Ave Maria – Bartłomiej Pękiel
  3. Ave Maria – Grzegorz Gerwazy Gorczycki
  4. Alleluja. Ave Maria – Grzegorz Gerwazy Gorczycki
  5. Ave Maria – Andrzej Koszewski
  6. Ave Maria – Józef Świder
  7. Ave Maria II –  Marek Jasiński
  8. Mater Dei – Bronisław K. Przybylski
  9. Ave Maria – Paweł Łukaszewski
  10. Ave Maria – Feliks Rybicki

ROK 2009. Płyta CD z hymnami, została zrealizowana dzięki współpracy z Fundacją AMICUS UNIVERSITATIS NICOLAI COPERNICI. Nagranie i mastering – Jacek Domachowski.

Hymn państwowy (z fortepianem)

Hymn Gaudeamus igitur (a cappella)

Hymn Gaude Mater Polonia

Nagranie i edycja płyty powstały z myślą o licznych uroczystościach uczelnianych. Udostępnione w wykonaniu Chóru Akademickiego UMK w Toruniu (akompaniament fortepianowy – Michał Czaposki) do celów niekomercyjnych są wolne od praw autorskich.

ROK 2007. Chór Akademicki za pośrednictwem Towarzystwa Współpracy Miast Bliźniaczych w Toruniu, został zaproszony przez Władze Miasta Oxford do udziału w międzynarodowym projekcie kulturalnym pn. Carmina Burana, organizowanym z okazji Millenium Oxfordu w dniach 24 VIII – 2 IX 07 r.
Do udziału w tym przedsięwzięciu Miasto Oxford zaprosiło reprezentacyjne grupy wokalne ze swoich partnerskich miast.
Przedsięwzięcie miało charakter warsztatów połączonych z 4 koncertami kantaty symfonicznej C. Orffa – Carmina Burana (na 3 chóry, solistów i orkiestrę) w Londynie i Oxfordzie. Wzięły w nich udział połączone chóry z Oxfordu, Grenoble, Bonn i Torunia, soliści, orkiestry Oxfordu i Lejdy oraz tancerze z Oxfordu i Perm, pod artystyczną dyrekcją Johna Lubbock’a.

ROK 2006. Dwupłytowa edycja (CD + DVD) koncertu zarejestrowanego w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu (DVD, 18.02.2006 r. Koncert na Święto Uniwersytetu) oraz w Sali Koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy (CD, 12.10.2006 r. Koncert Papieski). Proj. graf. Krystian Borkowski

ROK 2004. Koncert zarejestrowany 23.06.2004 r. w Katedrze Św. Janów w ramach XX Świętojańskiego Festiwalu Organowego w Toruniu. Chór Akademicki, Toruńska Orkiestra Symfoniczna  i soliści pod dyrekcją Zygmunta Rycherta.  (projekt graficzny – Krystian Borkowski)

ROK 2003. Koncert zarejestrowany 18.02.2003 roku w ramach obchodów Święta Uniwersytetu, który odbył się w Kościele Akademickim p.w. Ducha Św. w Toruniu.